воскресенье, 8 мая 2016 г.

Как развить СУПЕР ПАМЯТЬ? - ЭТО МОЖЕТ КАЖДЫЙ!


Конспект уроку з української мови 2 клас

Тема: Поняття про слова – назви предметів ( іменники ). Постановка до слова питання.
Мета:   Навчати учнів розпізнавати іменники за питаннями хто? що?;
поглиблювати знання учнів про слова – назви предметів;  
розвивати вміння ставити запитання до слів, збагачувати
словниковий запас учнів; виховувати працелюбність.
Обладнання: предметні малюнки, таблиця  «Назва предмета»
Хід уроку
I Організаційний момент
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В  країну чудової української мови.
II     Актуалізація опорних знань
П1. Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, до нас на урок завітав Незнайко.
Давайте з ним привітаємось:
- Здрастуй, Незнайку!
- Давайте вимовимо звуки у слові Незнайко.
- Назвіть букви, якими записано слово Незнайко.
Позначте  каліграфічно звуки буквами  Н е з н а й к о
Запишіть слово, підберіть слово з протилежним значенням
Незнайко – Знайко.
-Пригадаймо для Незнайки, про що ми говорили на минулому уроці. ( Вчилися ставити запитання до назв предметів, та назв істот )
- Сьогодні ми будем продовжувати працювати над словами назвами предметів, будемо вчитися і вчити Незнайка ставити питання до слів, дізнаємось, як одним словом називаються слова, що називають  предмети, працюватимемо зі словниковими словами, будем вчити Незнайка бути працьовитим і працелюбним.
III  Вивчення нового матеріалу.
 Незнайко йшов до нас довгою дорогою і на своєму шляху зустрічав багато цікавого. Йому хотілося дізнатися, що це?
Але все у нього було невпопад. Допоможемо йому? (На дошці предметні малюнки).
Діти ставлять питання і називають предмети.
Завдання для дівчаток. Випишіть слова, що відповідають на запитання що?
Завдання для хлопчиків. Випишіть слова що відповідають на запитання хто?
Перевірка завдання.
Висновок: Слова, які відповідають на питання що? –назви неістот.
Слова, які відповідають на питання хто?- назви істот .
- Слова, до яких ми ставимо питання хто? що? Називають предмети, дають їм ім’я.
- Як ви думаєте, як слова можна назвати по-іншому – одним словом (іменнники).
2. Робота з підручником. Читання правил.
Ходив Незнайко довго, заблукав до лісу і зустрів там 
 Коли відгадаєте загадку, то дізнаєтесь кого.
3. Робота над загадкою.
Буркотливий, вайлуватий
По лісу блукає, меду шукає
Так це ведмідь. Ведмідь – великий, хижий звір, укритий густою бурою або білою шерстю.(Виставляю малюнки).
Цікаво знати: Ведмеді люблять солодке, у них навіть можуть боліти зуби, якщо вони занадто зловживають солодощами.
Незнайко все мандрував і  по дорозі знайшов такі карточки. Допоможемо Незнайкові прочитати слова.
 Ведмедь. Видмідь. Ведмідь.
-Як ви думаєте, яке слово написане правильно?
Поділимо на склади. Який склад наголошений. Е без наголосу вимовляється близько до и. Можна допустити помилку, бо наголосом це слово не перевіряється, а перевіряється словником.
Музична фізкультхвилинка «Веселі звірята»
4. Інтерактивна вправа «Добери пару»
                                              бурий
                                              синій
                                              боязкий
                                              колючий
           Ведмідь                   білий
                                              хижий
                                              великий
                                              стиглий
                                              полярний
                                              м’ятний
5. Робота в парах
На партах лежать карточки.
Завдання: Складіть речення зі слів, підкресліть іменники, поставте питання. Перевірка. Учні зачитують речення. Роблять висновок, що у кожного ряду вийшла розповідь.
 IV  Підсумок уроку
-            Діти, як ви вважаєте, Незнайко зрозумів, що таке іменник?
-            На які питання відповідає?
Пограємо гру «Хто?, що?»
Школа, тигр, книжка, зима, хлопчик, корова, кошеня,
Літак, тракторист, трактор.
V Домашнє завдання
Вивчити правило с.66, вправа (ваза).

Грунти